Kosnett: Kuvendi ndërmori hap të rëndësishëm drejt krijimit të Qeverisë me ide të reja Foto: Alban Bujari / Koha

Kosnett: Kuvendi ndërmori hap të rëndësishëm drejt krijimit të Qeverisë me ide të reja

22 August 2019 12:55

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett përmes një postimi në Twitter ka deklaruar se shpërndarja e Kuvendit është një hap i rëndësishëm drejt krijimit të Qeverisë së re.

Ai ka shtuar se tani në fushatë kandidatët ofrojnë ide të reja për bisedimet me Serbinë, sundimin e ligjit dhe zhvillimin ekonomik, që siguron se Kosova s’humb kohë në ndërtimin e themeleve të së ardhmes, transmeton Koha.net.

“Kuvendi ka ndërmarrë një hap të rëndësishëm në krijimin e një Qeverie të re. Një fushatë në të cilën kandidatët ofrojnë ide të reja në bisedimet me Serbinë, sundimin e ligjit dhe zhvillimin ekonomik që siguron se Kosova s’humb më shumë kohë në ndërtimin e një themeli për të ardhmen”, ka shkruar Kosnett.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme