Shumica e GP kërkojnë të mos ketë debat para votimit të shpërndarjes së Kuvendit

Shumica e GP kërkojnë të mos ketë debat para votimit të shpërndarjes së Kuvendit

22 August 2019 10:49

Shumica e Grupeve Parlamentare kanë kërkuar të mos ketë debat para votimit të shpërndarjes së Kuvendit

Memli Krasniqi nga radhët e PDK-së ka kërkuar që të votohet menjëherë vetëshpërbërja e Kuvendit.

E të njëjtën e ka kërkuar edhe Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi.

Derisa ai i LDK-së, Avdullah Hoti ka kërkuar që të këtë debat në Kuvend.

Glauk Konjufca ka kërkuar që një debutet i VV-së të flasë, e më pas të bëhet shpërbërja e Kuvendit.

Derisa ai i PSD-së, Dardan Sejdiu ka kërkuar që të bëhet shpërndarja e menjëhershme e Kuvendit, e njëjtë janë pajtuar edhe ai i Nismës dhe i Grupit 6+.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme