Arbëri

Haradinaj priti në takim lamtumirës Kapitanoviqin: Kroacia shembull që duhet ndjekur

Haradinaj priti në takim lamtumirës Kapitanoviqin: Kroacia shembull që duhet ndjekur

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim lamtumirës ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq.

Duke vlerësuar kontributin e ambasadores Kapitanoviq gjatë misionit në Kosovë, Haradinaj, tha se Kroacia është partner i rëndësishëm dhe bashkëpunimi ndërmjet dy vendeve duhet të vazhdojë edhe në të ardhmen, me theks avancimi në zhvillimin ekonomik.