Arbëri

VV-ja e do Kurtin kryeministër, LDK-së ia lë Presidentin dhe Kryeparlamentarin

VV-ja e do Kurtin kryeministër, LDK-së ia lë Presidentin dhe Kryeparlamentarin
 

Pa epilog ka përfunduar takimi i parë në nivel të grupeve punuese në mes të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në kuadër të përpjekjeve për arritjen e koalicionit parazgjedhor. Nuk ka pasur pajtueshmëri rreth kandidatit për kryeministër e as për parimet qeverisëse.

Nga takimet ndërmjet kryetarëve, Isa Mustafa dhe Albin Kurti, këto dy subjekte i kanë zgjeruar konsultat edhe në grupe punuese, shkruan Koha Ditore.