Gashi: Pas zgjedhjeve të gjithë e lusin PDK-në - lufta kundër korrupsionit dhe nepotizmit janë kauza jonë Foto: Ilustrim

Gashi: Pas zgjedhjeve të gjithë e lusin PDK-në - lufta kundër korrupsionit dhe nepotizmit janë kauza jonë

20 August 2019 22:56

Kujtim Gashi nga Partia Demokratike e Kosovës ka thënë se kauzë e PDK-së është dhe do të jetë lufta kundër korrupsionit dhe nepotizmit.

“Zakonisht kjo është retorikë e subjekteve politike, të cilat pas zgjedhjeve e lusin PDK-në për bashkëqeverisje. PDK-ja ka vija të kuqe për korrupsionin dhe nepotizmin, por jo për vullnetin e qytetarëve”, ka thënë ai për televizionin publik.

“Ne do të bashkëqeverisim me një subjekt që është i përafërt me program me PDK-në”.

Ai ka thënë subjektet politike e dinë se ku qëndron PDK-ja në bazë të fuqisë, ndaj edhe ngarendin që të ndërtojnë koalicione parazgjedhore.

Komentet

armend22/08/2019 14:09

kauza juj asht e kunderta me vjedh,, nuk ka te keqe qe nuk ja keni ba kosoves,, tash ju paska dal gjumi,, demek deri tash skeni dit qe ka nepotizem e korrupsion,, krejt i keni dit, pe di un pa asni dit shkoll e leje ma juu, skeni ba za deri sa jeni ba milionera e tash po shitni mend keshe naa,, nuk besoj qe populli e han edhe niher qorben e poshter qe e keni servu deri tash.

Shto koment

Të ngjashme