Arbëri

Vuçiqi në Nju Jork do të takohet me Pompeon, bisedojnë për Kosovën

Vuçiqi në Nju Jork do të takohet me Pompeon, bisedojnë për Kosovën

Më 20 gusht, presidenti serb Aleksandar Vuçiq, do të takohet me sekretarin e Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo, në margjinat e një takimi të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara në New York, thuhet në një deklaratë të Departamentit të Shtetit.

Radio Televizionit i Serbisë, raportoi se tema kryesore e bisedimeve midis Vuçiqit dhe Pompeos, do të jetë situata në Kosovë.