Arbëri

Kurti: Reciprociteti ndaj Serbisë politikë më e qëlluar se sa taksa prej 100 për qind

Kurti: Reciprociteti ndaj Serbisë politikë më e qëlluar se sa taksa prej 100 për qind

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se reciprociteti ndaj Serbisë do të ishte politikë shumë më e qëlluar dhe më e drejtë se sa tarifa 100 për qind.

Sipas tij e njëjta do të mirëkuptohej edhe nga faktori ndërkombëtar.