Arbëri

Mustafa thotë se s’ka parti që s’e ka sulmuar, por tregon pse do të bashkëqeveriste me VV-në

Mustafa thotë se s’ka parti që s’e ka sulmuar, por tregon pse do të bashkëqeveriste me VV-në

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i është kundërpërgjigjur atyre që po kritikojnë mundësinë e shkuarjes në zgjedhje me Lëvizjen Vetëvendosje. Dje pas takimit të Mustafës me kryetarin e VV-së Albin Kurti, pati reagime të shumta se deri vonë, Kurti e kishte akuzuar në forma të ndryshme Mustafën, e ndërkaq tash, po e quan “profesor”.

Mustafa përmes një sqarimi të gjatë në Facebook, ka thënë se s’ka parti që s’e ka sulmuar atë dhe që s’e ka etiketuar, por, përfshirë të gjitha këto parti, vetëm Vetëvendosja nuk ishte pjesë e keqqeverisjes së vendit.