Arbëri

“Kathimerini”: Greqia nuk do të bllokojë Shqipërinë për në BE por ka kushte

“Kathimerini”: Greqia nuk do të bllokojë Shqipërinë për në BE por ka kushte
 

Greqia nuk do të bllokojë ambiciet e Shqipërisë dhe të Maqedonisë së Veriut për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian por duhet të kërkojë disa lëshime në këmbim, thonë analistët.

“Greqia nuk do i thotë jo asnjërit. Sidoqoftë do të vendosë kushtet e saja”, tha një burim i afërt me kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis, shkruan gazeta greke “Kathimerini” në një shkrim të publikuar mbrëmë vonë, shkruan oranews.