Arbëri

Meta këshillon Ramën të heqë dorë nga presionet, zgjedhjet më 13 tetor

Meta këshillon Ramën të heqë dorë nga presionet, zgjedhjet më 13 tetor
 

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dhënë mesazhe të qarta nga Durrësi, duke kërkuar nga palët të marrin përgjegjësitë për të zgjidhur krizën dhe situatën kaotike në vend.

Meta gjithashtu ka theksuar se Shqipëria duhet të përgatitet për zgjedhjet e 13 tetorit, ndërsa i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama të heqë dorë nga presionet dhe shantazhet ndaj gjithë institucioneve të tjera, duke penguar zbatimin e dekretit.