Arbëri

Molliqaj thotë se Kurti po i vardiset Thaçit, por “do të mbetesh i vetmuar”

 

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, i është përgjigjur kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, pak pasi ky i fundit përfshiu kalimin e deputetëve të VV-së në PSD, ndër arsyet pse vendi duhet të shkojë menjëherë në zgjedhje.

Kurti sot tha se arsye e parë pse presidenti Hashim Thaçi duhet të çojë vendin në zgjedhje të menjëhershme pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit është “deformimi i vullnetit të qytetarëve pas zgjedhjeve të 11 qershorit 2017”. Aty theksoi kalimin e AKR-së nga LAA-ja te PAN-i dhe ikjen e disa deputetëve të VV-së, të cilët kaluan në PSD. Këtë e quajti “partiçkë”.