Shpëtohen tre turistët gjermanë në kanionet e Gjipesë

Shpëtohen tre turistët gjermanë në kanionet e Gjipesë

17 July 2019 15:03

Policia e Vlorës u vjen në ndihmë dy turistëve gjermanë të cilët kishin humbur rrugën në kanionin e Gjipesë.

Në njoftimin e policisë thuhet se ty shtetasit e huaj ishin duke eksploruar zonën turistike dhe në rrugën e kthimit kanë mbetur të bllokuar.

Pas dhënies së alarmit janë vënë në kërkim të tyre forcat e policisë dhe forcat zjarrfikës. Gjetja e tyre është bërë e mundur pas tre orë kërkimesh. Të dy turistët gjermanë nuk kanë pësuar lëndime dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore./ABC News

Komentet

Shto koment

Të ngjashme