Emërohet ministri i ri i Inovacionit, Muzafer Shala

Emërohet ministri i ri i Inovacionit, Muzafer Shala

17 July 2019 12:26

Pak ditë pasi ishte prezantuar nga kryetari i PDK-së Kadri Veseli, sot, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, e ka emëruar ministrin e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Muzafer Shalën.

“Kam emëruar sot ministër të Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Muzafer Shalën. Pasi i dëshirova punë të mbarë në detyrë, me ministrin e ri biseduam për kontinuitetin e projekteve në këtë dikaster”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Lexoe dhe: Veseli hesht për noterët, prezanton ministrin e ri të Inovacionit

Shala, është anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës dhe vjen nga Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Vushtrri.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme