Arbëri

Buxhovi i reagon Veselit, pasi ky i fundit e quajti fosil

Foto: Koha
Foto: Koha
 

Dje kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli duke komentuar deklaratën e publicistit dhe historianit Jusuf Buxhovi, i cili tha se “në luftën e UÇK-së ka pasur elementë të papastër” dhe ka përmendur edhe vrasjet e 102 veprimtarëve të LDK-së, ka thënë se Buxhovi është një lloj i fosilit, i cili nuk i ndihmon qartësimit të së vërtetës historike.

Lexo edhe: Buxhovi: Nga 2006 LDK-ja marionetë e PDK-së