Arbëri

Kusari i sheh zgjedhjet të domosdoshme, thotë se PSD-ja e ndihmoi Qeverinë të mos rrëzohet

Kusari i sheh zgjedhjet të domosdoshme, thotë se PSD-ja e ndihmoi Qeverinë të mos rrëzohet

Kryetarja e Alternativës Mimoza Kusari-Lila, ka deklaruar se do të votojë mocionin për rrëzimin e Qeverisë, pasi sipas saj, kjo Qeveri për të mirën e vendit dhe të qytetarëve duhet të shkojë në shtëpi.

Kusari në një intervistë për KosovaPress, ka folur edhe për koalicionin qeverisës, dialogun me shtetin serb, bashkëpunimin opozitar dhe taksën e vendosur ndaj produkteve serbe dhe boshnjake.