Arbëri

Mot i nxehtë dhe me vranësira në Shqipëri

Mot i nxehtë dhe me vranësira në Shqipëri

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, Shqipëria do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të qëndrueshme dhe të nxehta.

Moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët deri në orët e mesditës e më pas shtim vranësirash mesatare dhe lokalisht të dendura përgjatë relieveve kodrinore malore.