400 deri në 1000 euro dyshohet se kushtonte patentë shoferi pa hyrë fare në teste

Dorentina Thaqi Dorentina Thaqi 07 July 2019 19:07

Është dashur që me autobus të sillen në Pallatin e Drejtësisë 23 të arrestuarit për keqpërdorime me patentë shoferë.

Në seancën në Gjykatën Themelore të Prishtinës, Prokuroria ka kërkuar paraburgim për disa prej tyre, por vendimi pritet të merret të hënën.

Gjatë seancës dëgjimore që u mbajt të dielën, avokatët e të dyshuarve e kanë kundërshtuar masën e sigurisë të kërkuar nga Prokuroria.

Lexo edhe: Prokurori do paraburgim për 19 nga 23 të arrestuarit për dallavere me patentë shoferë

Sipas familjarëve të të arrestuarve, të cilët nuk kanë dashur të flasin para kamerës, të afërmit e tyre nuk kanë të bëjnë asgjë me këtë rast.

23 persona, 16 prej tyre zyrtarë të Ministrisë së Infrastrukturës, u arrestuan të premten gjatë një aksioni të madh të Policisë së Kosovës dhe ata po dyshohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe marrje ryshfeti.

Dyshohet se të arrestuarit ua kanë mundësuar personave të interesuar që të pajisen me patentë shoferë pa hyrë në teste, duke pranuar ryshfet prej 400 deri në 1,000 eurosh.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Toni09/07/2019 15:36

Faqa zeze kuku prandaj po ndodhin gjith keto ndeshje gjithe keta te vdekur rrugeve te kosoves, gjithe ata njerz qe po levizin me vetura kontre-sans Duhet me reagu gjith shoqria Keta pleshtat e AAK me i largu sa me pare, kjo eshte qeveria me e korruptuar e ketyre 20 viteve

Shto koment

Të ngjashme