Arbëri

Basha: Zgjidhja e krizës politike nuk mund të kalojë nëpërmjet një pazari mes palësh

Foto: Ilustrim
 

“Zgjidhja e krizës politike nuk mund të kalojë nëpërmjet një pazari mes palësh”, deklaroi kreu i PD, Lulzim Basha një një intervistë për Radio Europa e Lirë.

Sipas tij, “nuk mund të ketë zgjidhje të krizës pa drejtësi dhe pa i dhënë fund pandëshkueshmërisë së politikanëve të lidhur me krimin që kanë vjedhur zgjedhjet”.