Arbëri

Thaçi e Haradinaj akuzojnë njëri-tjetrin për dështimin e samitit të Parisit

Foto ilustrim
 

Dështimi për të vazhduar atë që u nis në kryeqytetin e Gjermanisë në fund të prillit, ka vazhduar të komentohet me akuza e thirrje për vazhdim të dialogut.

Departamenti amerikan i shtetit, pas dështimit të Samitit të Parisit, u ka kërkuar palëve heqjen e pengesave dhe provokimeve, për t’u kthyer në dialog, raporton KTV.