Mot me diell e vranësira në dy ditët e ardhshme në Kosovë Foto: Koha / ilustrim

Mot me diell e vranësira në dy ditët e ardhshme në Kosovë

20 June 2019 23:15

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e premte do të karakterizohet me mot me diell dhe vranësira konvektive të cilat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu dhe stuhi lokale.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-29 gradë Celsius.

Ndërkaq të shtunën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale mbeten të ngjashme, ndërsa maksimalet e ditës do të arrijnë deri 30 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-10m/s.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme