Haradinaj: Heroizmi i luftëtarëve të Llapit i dha kuptim përpjekjeve tona për liri

Haradinaj: Heroizmi i luftëtarëve të Llapit i dha kuptim përpjekjeve tona për liri

19 June 2019 10:47

Në 20- vjetorin e çlirimit të Podujevës, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kujtoi sakrificën e qytetarëve të kësaj ane dhe të luftëtarëve të Zonës Operative të Llapit.

Ai tha se luftëtarët e Llapit me guximin, trimërinë dhe heroizimin e heronjve i dhanë kuptim përpjekjeve tona për liri!

“Në këtë datë kaq të rëndësishme për popullin tonë, përkatësisht qytetin tuaj Podujevë, ju uroj të gjithë qytetarëve Ditën tuaj të Çlirimit!”, shkroi Haradinaj.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme