Arbëri

Bushati: Kemi braktisur interesin kombëtar, në vend me datën e negociatave, merremi me zgjedhje

 

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati tha në foltoren e Kuvendit, se politika shqiptare ka braktisur interesin kombëtar, duke nënvizuar se ajo sot duhej të merrej me datën e negociatave dhe jo datën e zgjedhjeve.

Bushati tha se në vend që palët të merreshin me vendet skeptike në BE, merren me njeri-tjetrin.