Arbëri

Drejtori i BIA-s serbe kërcënon ish-presidentin amerikan Bill Clinton

Drejtori i BIA-s serbe kërcënon ish-presidentin amerikan Bill Clinton

Bojan Dimiq, njëri nga drejtorët e BIA-s, shërbimit të inteligjencës së Serbisë, përmes një statusi ka kërcënuar ish-presidentin amerikan, Bill Clinton.

Dimiqi i njohur si një prorus, kërcënimin e ka bërë hapur në profilin e tij në facebook me rastin e 20-vjetorit të fitores së NATO-s dhe UÇK-së ndaj forcave të armatosura serbe dhe ish-Republikës Federative të Jugosllavisë së Sllobodan Millosheviqit, transmeton rtk.