Arbëri

Mot me diell sot në Shqipëri

Mot me diell sot në Shqipëri

Sipas Meteoalb, Shqipëria do ta vijojë me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën e parë të ditës, por vranësira më të shpeshta do të ketë në zonat malore.

Pjesa e dytë e ditës do të vijojë me të njëjtat kushte atmosferike, por vranësira kalimtare do të shfaqen në zonat përgjatë kufirit lindor.