Arbëri

Haradinaj: Gjermania do njohje reciproke Kosovë-Serbi në kufijtë ekzistues

Haradinaj: Gjermania do njohje reciproke Kosovë-Serbi në kufijtë ekzistues
 

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Berlin, me ftesë të kancelares Angela Merkel, është takuar me deputetët Johann David Wadephul, deputet i Bundestagut, zëvendëskryetar i Grupit Parlamentar të CDU/CSU, Christian Schmidt dhe Peter Bayer, CDU/CSU.

Në komunikatën për media thuhet se me këtë rast ka falënderuar deputetët e Bundestagut, për përkrahjen e vazhdueshme dhe kontributin e tyre të veçantë që kanë dhënë për Kosovën në të gjitha periudhat e shtetndërtimit, si dhe në rrugën euroatlantike.