Arbëri

Ambasada Amerikane shtron iftar për të rinj kosovarë nga shumë religjione

Ambasada Amerikane shtron iftar për të rinj kosovarë nga shumë religjione

Ambasadori amerikan në Kosovës, Philip Kosnett dhe bashkëshortja e tij, kanë pritur për iftar disa të rinj kosovarë nga shumë religjione.

Ambasadori ka thënë se religjioni është njëra nga vlerat më të rëndësishme që Kosova dhe SHBA-ja ndajnë, transmeton koha.net.