Rusia kërkon lirimin e menjëhershëm të rusit të arrestuar në veri

Lirohet rusi i arrestuar në veri

28 May 2019 13:25
14:55

Shtetasi rus i arrestuar gjatë ditës së sotme në veri të vendit, është liruar nga paraburgimi, ka njoftuar UNMIK-u.

13:25

Rusia kërkon lirimin e menjëhershëm të rusit të arrestuar në veri

Ambasada ruse në Serbi të martën ka kërkuar nga Kosova të lirojë menjëherë shtetasin e ndaluar rus që punon në UNMIK, ka raportuar agjencia shtetërore ruse e lajmeve RIA.

Shtetasi rus u ndalua në pjesën veriore të vendit gjatë aksionit të Policisë së Kosovës, transmeton Koha.net.

“Ne kërkojmë lirimin e menjëhershëm të rusit dhe se përgjegjësit për këtë incident flagrant do të japin përgjegjësi”, ka thënë Ambasada, raporton Reuters.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme