Moti sot në Shqipëri Foto: Ilustrim

Moti sot në Shqipëri

25 May 2019 08:20

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për sot parashikohet i kthjellët me alternime vranësirash kalimtare.

Deri në orët e mesditës në zonën e veriut dhe qendrës, parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë celsius, transmeton atsh.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Jugperëndim 1-12 m/sek, kryesisht në bregdet. Valëzimi i forcës 0-1.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme