Vuçiq: Masa shumë të fuqishme e shumë të rrepta kundër Kosovës, fillojnë pas samitit të Parisit

Vuçiq: Masa shumë të fuqishme e shumë të rrepta kundër Kosovës, fillojnë pas samitit të Parisit

24 May 2019 13:17

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçqi ka takuar sot serbët nga Kosova, 140 sish, dhe me ta ka biseduar për Kosovën dhe masat që Serbia do t’i ndërmarrë kundër saj për shkak të taksës që Kosova e ka vënë ndaj mallrave të Serbisë, transmeton koha.net.

“Masa shumë të fuqishme e shumë të rrepta kemi përgatitur, do të shikojmë që me to të mos i godasim njerëzit tanë ë Kosovë. Me to do të fillojmë pas takimit ë Parisit”, citon ‘blic’ të ketë thënë Vuçiq.

Ai ka shtuar se “e dimë se njësia speciale Policisë së Kosovë ROSU është gjendje gatishmërie dhe e ka ftuar bashkësinë ndërkombëtare që “të pengohet qëllimi i arrestimit ë serbëve".

Ka thënë se në Paris nuk do të ketë kurrfarë bisedimesh për Kosovën dhe statusin saj, nuk do të ketë kurrfarë bisedimesh derisa të mos hiqet taksa.

“Hiqni taksat e do të bisedojmë për çdo gjë që dëshironi, do të flasim për kohën e mirë e të keqe”, ka thënë Vuçiqi.

Kryetari i Serbisë nuk ka treguar ose medet serbe nuk kanë njoftuar se cilat do të jenë ato masa “shumë të rrepat e shumë të fuqishme”.

© KOHA

Komentet

zeqir29/05/2019 10:02

Sa i perket masave prej jush ne i kem te gjitha por ma shum skeni qa na bani,sepse tash kem ne mbrojtje superfuqin ma te madhe ne bot.Prandaj ju tregohni te sjellshem te urt e demokrat pasi sjau man b...ore qetniket e flliqur.Taxa nuk do te hiqet asesi,por duhej edhe masa te tjera siq jan targat,pashaportet,sigurimet e shum e shum te tjera te nderrmerren kunder ju qetnikve.

Shto koment

Të ngjashme