Moti sot në Kosovë, me diell e vranësira Foto: Driton Paçarada / Koha / ilustrim

Moti sot në Kosovë, me diell e vranësira

18 May 2019 08:13

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell.

Nuk përjashtohen riga të dobëta dhe të izoluara shiu në perëndim dhe jugperëndim të vendit, transmeton Koha.net.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga juglindja.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme