Sot ditë zie në Shqipëri në nderim të ushtarakes Hasanaj

Sot ditë zie në Shqipëri në nderim të ushtarakes Hasanaj

10 May 2019 08:21

Këshilli i Ministrave të Shqipërisë ka shpallur ditën e sotme dite zie kombëtare në nderim të nëntetares Zarife Muharrem Hasanaj, rënë në krye të detyrës gjatë misionit të saj jashtë vendit.

Sipas këtij vendimi, në të gjitha institucionet shtetërore flamujt do të ulen në gjysmështizë dhe në orën 12:00 do të mbahet një minutë heshtje.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme