Arbëri

Parashikimi i motit në Shqipëri

Parashikimi i motit në Shqipëri

Moti ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se deri në mesditë reshjet do të jenë të pranishme në jugperëndim të vendit me intensitet të ulët e mesatar.