Arbëri

Mot i ndryshueshëm sot në Shqipëri

Foto: Ilustrim
 

Mot i vranët dhe intervale kthjellimesh dominojnë Shqipërinë këtë të hënë. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat verilindore dhe juglindore duke rrezikuar shira të izoluar.

Pasditja dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të dendura, të cilat do të gjenerojnë shira të dobët në orët e vona të mbrëmjes në Jug-Juglindje.