Arbëri

Ushtarët e Amerikës kthehen 20 vjet pas, bëjnë bashkë Haradinajn me Thaçin

 

Akademitë përkujtimore, tash e disa muaj, janë vendi i vetëm ku mund të shihen sy më sy, kryeministri Ramush Haradinaj dhe presidenti Hashim Thaçi.

Një muaj pas Epopesë së Dukagjinit, kështu ndodhi këtë të premte, në nderim të pjesëtarëve të Batalikonit të Atlantikut, të cilët lanë Amerikën për të luftuar në Kosovë, raporton KTV.