Arbëri

Surroi: Thaçi deshi të uzurponte të drejtën e negociatave siç ka uzurpuar sfera tjera të jetës

 

Veton Surroi thotë se pavarësisht marrëdhënies së kundërt mes Presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, Kosova nuk do të ketë dy qëndrime në Samitin e Berlinit, në kuadër të raporteve me Serbinë.

Në një bisedë në Top Talk të TopChannel, publicisti Surroi thotë se presidenti Thaçi kur ka dhënë idenë e shkëmbimit të territoreve me Serbinë, ka vepruar kokë më vete, pa përkrahje.