Në Ministrinë e Infrastrukturës “rehatohen” daja i kryeministrit, asamblistë e militantë të AAK-së Foto: Koha

Në Ministrinë e Infrastrukturës “rehatohen” daja i kryeministrit, asamblistë e militantë të AAK-së

Saranda Ramaj Saranda Ramaj 20 March 2019 07:40

Në Ministrinë e Infrastrukturës, që udhëhiqet nga ministri Pal Lekaj, i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për rreth 1 vit e gjysmë qeverisjeje janë punësuar familjarë të figurave partiake, asamblistë dhe militantë të AAK-së.

Siç ka mësuar gazeta, njëri nga të punësuarit në këtë ministri është djali i dajës së kryeministrit, Ramush Haradinaj, Eduart Brahimaj, shkruan sot “Koha Ditore”.

Brahimaj në rrjetin social Facebook deri të martën tek informatat personale i shënonte se është ekzaminer në Ministrinë e Infrastrukturës, por pasi i ka dërguar pyetje gazeta e ka larguar atë të dhënë.

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, nuk u është përgjigjur as telefonatave e as pyetjeve që ia ka dërguar gazeta.

Një tjetër person i afërt me Pal Lekajn është rehatuar në administratën e kësaj ministrie. Deri para disa muajsh, Fatos Mani ka qenë këshilltar i ministrit Lekaj. Por, para disa javësh, sipas vendimit për shpalljen e kandidatit fitues për pozitën e drejtorit të Departamentit të Financave del që fitues është pikërisht Fatos Mani. As për këtë Lekaj nuk ka kthyer përgjigje. Mani është anëtar i këshillit drejtues të AAK-së.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Filani20/03/2019 09:15

Shkijet lule e drite jan qka po na boni ju mateapaza!

Shto koment

Të ngjashme