Arbëri

Daçiq: Si është e mundur që SHBA-ja e BE-ja s’po arrijnë ta detyrojnë Kosovën ta heqë taksën

Daçiq: Si është e mundur që SHBA-ja e BE-ja s’po arrijnë ta detyrojnë Kosovën ta heqë taksën

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka akuzuar ndërkombëtarët se po luajnë lojë të dyfishtë në lidhje me taksën që Kosova i ka vendosur produkteve serbe dhe dialogun Prishtinë-Beograd.

Ai tha se presioni i ndërkombëtarëve nuk ka ndonjë efekt, pasi nuk po merren masa ndaj Prishtinës.