Arbëri

Ambasadori austriak habitet pse në UPZ nuk do të vazhdojë punën dega e gjermanishtes

Ambasadori austriak habitet pse në UPZ nuk do të vazhdojë punën dega e gjermanishtes

Prof. Asoc. Dr. Ismet Temaj, u.d. rektor në Universitetin “ Ukshin Hoti” në Prizren, të hënën ka pritur në takim Ambasadorin e Austrisë në Prishtinë, Gernot Pfandler.

Temaj me këtë rast tha se është nder dhe kënaqësi që pret në takim ambasadorin e një shteti që ka mbështet Kosovën në shumë procese të rëndësishme dhe ka dhënë mbështetje të madhe për themelimin dhe zhvillimin UPZ-së në përgjithësi, në veçanti degën e gjuhës gjermane, njofton kumtesa, transmeton Koha.net .