Italia kërkon tërheqjen e taksës për mallrat serbe Foto: Associated Press

Italia kërkon tërheqjen e taksës për mallrat serbe

06 March 2019 16:06

Kryeministri i Italisë ka urdhëruar Kosovën të tërhiqet nga vendimit për taksë 100 për qind për mallrat serbe në mënyrë që ish-armiqtë ballkanikë të mund të vazhdojnë bisedimet e ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian, raporton Associated Press.

Giuseppe Conte tha në Beograd se Italia shpreson që një zgjidhje kompromisi do të arrihet mes Kosovës dhe Serbisë, transmeton Koha.net.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme