Sherifi s’i beson versionit të LDK-së për takimin me Thaçin

Sherifi s’i beson versionit të LDK-së për takimin me Thaçin

28 February 2019 00:00

Shefi i deputetëve të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, nuk po i beson versionit të LDK-së për takimin mes kreut të kësaj partie, Isa Mustafa dhe presidentit Hashim Thaçi, të mërkurën mbrëma.

“‘Kryetari i LDK-së Isa Mustafa u informua nga presidenti Thaçi për takimin me dy zyrtarët e SHBA-ve’. Së paku ky ishte sqarimi zyrtar i zëdhënësit të LDK-së Besian Mustafa për takimin e orëve të vona mes tyre”, ka shkruar Sherifi.

Ai ka thënë se beson se publiku i gjerë është kureshtar të mësojë arsyet se pse duhej Thaçi të shkonte që ta informonte kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, për përmbajtjen e takimit me zyrtarët e SHBA-ve, marrë parasysh faktin se sipas raportimit të mediave po këta zyrtarë do të takohen edhe me përfaqësues të LDK-së.

“Kjo do të konsiderohej normale poqëse zyrtarët e SHBA-së nuk do ta kishin në agjendë takimin me përfaqësues të LDK-së”, ka thënë Sherifi.

“Ditëve në vijim mbetet të shihet se çka tjetër përpos ‘informatës’ mbi takimin në fjalë i ka ofruar Thaçi Mustafës”, ka thënë tutje ai.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

The miners28/02/2019 13:44

A nuk po e din ,a !!! Me ja ba edhe nje argat....!!!

Shto koment

Të ngjashme