Haradinaj e kujton Adem Demaçin si kolos të lëvizjes për liri Foto: Koha

Haradinaj e kujton Adem Demaçin si kolos të lëvizjes për liri

26 February 2019 15:01

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka kujtuar 83-vjetorin e lindjes së veprimtarit Adem Demaçi.

Haradinaj e ka quajtur Demaçin kolos të lëvizjes së shqiptarëve të Kosovës për liri.

Postimi i Haradinajt:

Në kujtim të 83-vjetorit të lindjes së kolosit të lëvizjes së shqiptarëve të Kosovës për liri, Adem Demaçit, që iu bë zëdhënës kohës dhe brezit të tij, shpreh konsideratën e thellë për rrugëtimin e tij jetësor në shërbim të atdheut.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme