Parashikimi i motit në Shqipëri Foto: Ilustrim

Parashikimi i motit në Shqipëri

25 February 2019 08:14

Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet kryesisht i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Shqiptar parashikohen ngrica të forta në rrugë për shkak të temperaturave të ulëta, kryesisht në zonat malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim 3-10m/sek, por herë pas herë e vrullshme dhe me rrahje në brigjet detare deri në 18m/sek.

Temperaturat maksimale dhe minimale në qytetet kryesore do të jenë:

Shkodër -1/ 11 diell

Kukës -7/ 2 diell

Lezhë -2/ 9 diell

Dibër -10/1 diell

Durrës -3/ 11 diell

Tiranë 0/ 14 diell

Elbasan -1/ 9 diell pak re

Berat -5/14 diell

Vlorë 2/ 14 diell

Korçë -8/0 diell pak re

Gjirokastër -2/12 diell pak re

Sarandë 2/ 14 diell.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme