Arbëri

Parashikimi i motit në Shqipëri

Parashikimi i motit në Shqipëri

Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët dhe me vranësira të pakta kalimtare.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, parashikohet që mjegulla e mjegullina, do të bëhen të pranishme në orët e mëngjesit në zonat luginore si dhe ngrica përgjatë akseve rrugore në zonat malore për shkak të temperaturave në vlerat negative, transmeton tch.