Ekskluzive: Deklarata e policit V.V. para gjykatës Foto: Ilustrim

Ekskluzive: Deklarata e policit V.V. para gjykatës

Dardane Neziri Dardane Neziri 08 February 2019 14:24

Polici i dyshuar për tri veprave penale, V.V., të cilit iu caktua masa e paraburgimit një ditë më parë, nuk e ka pranuar fajësinë para gjykatës dhe as prokurorisë.

Në vendimin, të cilin e ka siguruar “Koha Ditore”, ka mohuar pretendimet e prokurorisë. Ka thënë se në vitin 2017 nuk është marrë me rastin e vajzës në Drenas, e cila në kohën e denoncimit ishte e mitur.

“Nuk e kam trajtuar rastin, nuk kam dhënë kurrfarë kontributi për sa i përket rastit dhe natyra e rastit ka qenë që të trajtohet nga një zyrtar policor femër. Fakti që prokurori e përmend se kam shkuar të shkolla, e kam marrë numrin e telefonit, jam takuar me të dhe i kam bërë presion, nuk qëndron. Njoftimin e parë, që jam njoftuar me atë vajzë ka qenë fusha e futbollit, në fund të majit apo fillimi i qershorit, nuk e di saktësisht. Unë nuk i pranoj këto akuza, që i ka bërë prokurori dhe nuk qëndroj prapa tyre. Ju lutem që të ma caktoni një masë të butë. Unë as nuk do të ik, as nuk do të ndikoj dhe do të përgjigjem sa herë që kërkohet nga unë”, ka deklaruar i dyshuari para gjykatës.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

mani11/02/2019 09:40

kosova ne kthetrat e Krimineleve te paftyre.

agroni (Ferizaj).11/02/2019 09:40

KRIMINEL i VERTETE, me pas qyky banditi ne amerike e kishin denue me 100 vjet Burg....

XHON 15/02/2019 14:20

Keqeardhje per rastin drejtesia do e vendos verdiktin por nje koment e kam edhe asaj vajze i ka munguar edukata familjare ne menyre qe te parandalohej kjo qe ka ndodhur bref prap me shum keqardhje per vajzen qe i ka munguar edukata seksuale keshillat qe eshte dashur ti jepen nga institicionet shteterore e qe ne fakt mungojne tek ne ,dhe ne fund familja eshte dashur qe me rastin e mesuesit te kuptoje qe diqka me ket vajze nuk eshte ne rregull prap kerkoj falje per ket koment por gjithmon pa qellim per te lenduar dikend

Afrim11/02/2019 09:40

40 vjet

Mentor Haliti11/02/2019 13:17

Ai do ta mer denimin e merituar nga te burgosurit Se sa per gjykata tona ska shpres

zeqir08/02/2019 16:22

Kesi lloj njerzish as qe duhet degjuar se qka deklarojn por denim te perjetshem nga qdo gjykats duhet ta bej.Po te ishte e lejuar varrja ate do ta kisha ber po te isha gjykats.

Shto koment

Të ngjashme