Nitaj kërkon ndërprerjen e dialogut deri sa të mos sqarohet i kujt është qëndrimi rreth Trepçës

Nitaj kërkon ndërprerjen e dialogut deri sa të mos sqarohet i kujt është qëndrimi rreth Trepçës

06 February 2019 09:37

Deputeti i AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Muharrem Nitaj ka kërkuar nga Ekipi Negociator që t’i ndërpresë të gjitha takimet në Bruksel, deri në një përgjigje zyrtare nëse deklarata e Maja Kocijançiçit për Trepçën është qëndrim i saj personal, apo qëndrim i BE-së, transmeton KosovaPress.

Postimi i Nitajt në Facebook:

Si deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës, kërkoj nga Ekipi Negociator që t’i ndërpresë të gjitha takimet në Bruksel, deri në një përgjigje zyrtare nëse deklarata e Maja Kocijanciq për Trepçën është qëndrim i saj personal apo qëndrim i BE-së!

Nëse është kjo e dyta, atëherë Kosova nuk duhet ta pranojë ndërmjetësimin e Federica Megerinit në këto bisedime.

Trepçën as komunistët jugosllavë nuk e kanë parë si aset të Serbisë!

Dhe për kujtesën e të gjithëve e posaçërisht të këtyre zyrtarëve të Bashkimit Evropian, në Trepçë ka filluar shkatërrimi i Jugosllavisë Komuniste! Muharrem Nitaj, deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës

Komentet

Shto koment

Të ngjashme