Arbëri

Nesër në Kosovë, mot kryesisht i vranët

Nesër në Kosovë, mot kryesisht i vranët
 

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu, kryesisht në Dukagjin ndërsa pjesa tjetër e territorit mbetet nën ndikimin e vranësirave kalimtare, transmeton Koha.net.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius. Shtypja atmosferike shënon rritje, dukshëm mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimet e ndryshme me shpejtësi deri 6m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.