Arbëri

Nesër në Kosovë do të mbajë mot i vranët

Nesër në Kosovë do të mbajë mot i vranët

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale kohore me diell.

Gjithashtu, sipas institutit, do të ketë vranësirat vende-vende dhe se kryesisht në perëndim mund të shoqërohen me riga shiu të intensitetit të dobët.