Nesër në Kosovë do të mbajë mot i vranët Foto: Koha / ilustrim

Nesër në Kosovë do të mbajë mot i vranët

28 January 2019 23:40

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale kohore me diell.

Gjithashtu, sipas institutit, do të ketë vranësirat vende-vende dhe se kryesisht në perëndim mund të shoqërohen me riga shiu të intensitetit të dobët.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të shënoj rënie. Do të fryjë erë nga juglindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-7m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

 

29.01.2019

Temp. Min 0C

Temp. Max 0C

Prishtinë

1

5

Pejë

2

6

Prizren

2

6

Podujevë

1

5

Ferizaj

1

5

Gjilan

1

5

Gjakovë

2

6

Mitrovicë

1

5

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme