Arbëri

Në Kosovë moti sot me reshje të dobëta bore

Në Kosovë moti sot me reshje të dobëta bore

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore, kryesisht në orët e para të ditës.

“Gjatë ditës do të mbajë mot i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -6 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 0 deri 1 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.