Arbëri

Moti në fundjavë në Kosovë me reshje të lehta të borës

Moti në fundjavë në Kosovë me reshje të lehta të borës
 

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, këtë fundjavë në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore, kryesisht në orët e para të ditës së shtune.

“Gjatë ditës do të mbajë mot i vranët. Të dielën parashihet të mbajë mot me vranësira të ndërrueshme dhe kthjellime”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.