Arbëri

Limaj e Ahmeti javën e ardhshme pritet të takojnë Mogherinin në Bruksel

Limaj e Ahmeti javën e ardhshme pritet të takojnë Mogherinin në Bruksel

Bashkëdrejtuesit e Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, të martën, më 30 janar, pritet të zhvillojnë edhe takimin e dytë me radhë me Përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mohgerini.

Lajmin për Radion Evropa e Lirë e bëri të ditur zëvendëskryeministri, Fatmir Limaj.